Pięć czerwonych pojemników na elektroodpady zmieniło miejsce lokalizacji. Aplikacja EcoHarmonogram zyskała nowe możliwości.

Centrum Usług Komunalnych (CUK) informuje, że zmieniło się umiejscowienie 5 charakterystycznych, czerwonych pojemników na elektroodpady. Przeniesiono je: na ul. Czartoryskiego 13  z Wałów Dwernickiego, na ul. Gajcego 2 z Parku Lisiniec, na ul. Bacewicz 1 z ul. Brzezińskiej 2, na ul. Palmową 1/9 A z ul. Bohaterów Katynia, na ul. Schillera 3 z ul. Radomskiej 117.

Wszystkie lokalizacje pojemników na elektroodpady można też znaleźć na stronie CUK.

Darmowa aplikacja mobilna EcoHarmonogram, którą CUK poleca częstochowiankom i częstochowianom, ma od niedawna nowe funkcje. Dzięki niej można teraz zgłosić m.in.: nieodebrane odpady, uszkodzony pojemnik, zapotrzebowanie na odbiór odpadów wielkogabarytowych z gospodarstw domowych, zapotrzebowanie na odbiór odpadów budowlanych i rozbiórkowych z gospodarstw domowych, zapotrzebowanie na odbiór popiołu w okresie letnim

Aplikacja EcoHarmonogram umożliwia ciągły i łatwy dostęp do aktualnego harmonogramu wywozu odpadów czy różnego rodzaju dodatkowych informacji i powiadomień związanych z gospodarką śmieciową. ,,Apka” ma wersję na system Android, iPhone’a oraz Windows.    

W aplikacji można znaleźć też m.in. terminarz dezynfekcji pojemników na śmieci w Częstochowie – a taka dezynfekcja właśnie się rozpoczęła. Mycie pojemników (szczególnie tych na odpady biodegradowalne i zmieszane) pozwala utrzymać je w odpowiednim stanie higieniczno-sanitarnym, zarówno z punktu widzenia człowieka, jak i środowiska. Chodzi też po prostu o względy estetyczne i ograniczenie uciążliwości zapachowych w rejonie śmietników. 

Sprawdź aktualny stan powietrza w Częstochowie

Interaktywna mapa smogowa

Wyświetl mapę