Symboliczny, szklany kamień węgielny pod budowę nowej wanny szklarskiej, pieca szklarskiego oraz linii technologicznych wkopali we wtorek, 17 maja prezes huty Stoelzle Częstochowa Artur Wołoszyn w towarzystwie prezydenta Krzysztofa Matyjaszczyka. Inwestycja pochłonie łącznie 202 mln zł i powstanie w rekordowym tempie.

To kolejna inwestycja huty Stoelzle po centrum logistycznym i uruchomieniu nowej linii produkcyjnej w dziale dekoracji. - Teraz rozpoczynamy najnowszą i zarazem kluczową inwestycję, czyli budowę nowej, bardziej wydajnej wanny szklarskiej, która zwiększy nasze moce produkcyjne. Dzięki temu inwestujemy też w trzy nowe linie technologiczne, co umożliwi produkcję większej ilości asortymentu do aktualnych klientów i pozwoli pozyskiwać nowych - mówi Artur Wołoszyn, prezes Stoelzle Częstochowa.

Wydajniejsza o 40  proc. wanna zastąpi dotychczasową o wydajności 340 ton. W obszarze produkcji szkła opakowaniowego częstochowska wanna szklarska będzie jedną z największych wanien w Europie i największą w całej grupie Stoelzle. W związku z inwestycją firma zapowiada również wzrost zatrudnienia o kilkadziesiąt osób. Obecnie zakład w Częstochowie liczy około 1000 osób, cały holding CAG to 8300 pracowników.

Inwestycja, która rozpoczęła się 9 maja, potrwa zaledwie 78 dni. Projekt realizowany jest w ramach Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej.

- Częstochowski samorząd pracuje nad tym, żeby stwarzać w Częstochowie warunki do rozwoju przedsiębiorczości. Współpracujemy z Katowicką Specjalną Strefą Ekonomiczną, Business Centre Club, częstochowskimi organizacjami zrzeszającymi pracodawców - mówi prezydent Częstochowy Krzysztof Matyjaszczyk. - Oczywiście nie byłoby otwarcia tej inwestycji i wielu innych sukcesów Stoelzle Częstochowa, gdyby nie zaufanie właściciela i zaangażowanie kadry kierowniczej oraz pozostałych pracowników. Dzięki waszym sukcesom w przezwyciężaniu różnych trudności zapracowaliście na zaufanie i na współpracę z wieloma różnymi podmiotami. Dziś jesteście firmą sukcesu.

Wykonawcami projektu są głównie polskie, regionalne firmy, m.in.: TechGlass, Kobnext, Zremb, MAKO, Alpinet, i El-Logic, Tech-Met, czy Forglass.

Stoelzle Częstochowa to największa z siedmiu spółek należących do Stoelzle Glass Group. Firma dostarcza na światowe rynki prestiżowe opakowania szklane dla największych światowych marek z branży spirytusowej, kosmetycznej, farmaceutycznej i spożywczej. Częstochowski zakład oferuje najwyższej jakości usługi dekoracji szkła. Stoelzle Częstochowa i jej obszar konstrukcyjno-projektowy zapewnia klientom indywidualne kreowanie produktów szklanych najwyższej jakości i zgodnych z aktualnymi trendami. Firma posiada certyfikaty jakościowe: ISO 9001, ISO 45001 oraz BRC/IoP normy dla opakowań żywnościowych.

fot. Stoelzle Częstochowa

Sprawdź aktualny stan powietrza w Częstochowie

Interaktywna mapa smogowa

Wyświetl mapę