Częstochowscy policjanci przez cały tydzień prowadzili działania „Bezpieczny Pieszy”. Mundurowi zwracali szczególną uwagę na te rejony, w których ruch pieszych jest największy. Ujawniono 714 wykroczeń, z czego 390 zakończono mandatami. "Rekordzista" otrzymał mandat w wysokości 5 tysięcy złotych.

Mundurowi szczególną uwagę zwracali na zachowanie kierowców wobec niechronionych uczestników ruchu drogowego. - W dalszym ciągu najczęstsze „grzechy” kierowców to: nieustąpienie pierwszeństwa pieszemu, omijanie pojazdu, który jechał w tym samym kierunku, lecz zatrzymał się w celu ustąpienia pierwszeństwa pieszemu, wyprzedzanie na przejściach dla pieszych bezpośrednio przed nimi, czy przekraczanie prędkości w rejonach przejść dla pieszych - wylicza podkom. Sabina Chyra - Giereś, oficer prasowy KMP w Częstochowie. - Niestety również niechronieni użytkownicy ruchu drogowego popełniają szereg wykroczeń, które zagrażają nie tylko ich bezpieczeństwu - dodaje.

W trakcie działań mundurowi odnotowali w sumie 714 wykroczeń. Aż 390 kierujących i pieszych zostało ukaranych mandatami za dokonane przewinienia. Rekordzistą okazał się kierujący, który został ukarany mandatem w wysokości 5000 złotych za nieustąpienie pierwszeństwa przejazdu i spowodowanie kolizji drogowej. Nie brakowało też nieodpowiedzialnych zachowań w rejonie przejść dla pieszych - za wyprzedzanie pojazdu na przejściu dla pieszych kierowca otrzymał mandat w wysokości 1500 złotych. Dodatkowo policjanci skierowali 73 wnioski o ukaranie do sądu.

Niestety na drogach wciąż nie brakuje nieodpowiedzialnych kierujących, którzy wsiadają za kierownicę po spożyciu alkoholu - Policjanci zatrzymali aż siedmiu nietrzeźwych kierujących. Częstochowska drogówka bacznie przyglądała się również piratom drogowym - mundurowi zatrzymali prawa jazdy 3 kierowcom, którzy przekroczyli dozwoloną prędkość o ponad 50 km/h w obszarze zabudowanym.

Sprawdź aktualny stan powietrza w Częstochowie

Interaktywna mapa smogowa

Wyświetl mapę