Policjanci z "szostki" zatrzymali 3 mieszkańców Częstochowy, którzy ukradli ponad 40 kg mrożonych ryb podczas ich rozładunku. Wszyscy są dobrze znani częstochowskim stróżom prawa. Za kradzież w warunkach recydywy grozi im do 7,5 roku więzienia.

W miniony wtorek na Rakowie doszło do nietypowej kradzieży. Podczas rozładunku samochodu dostawczego 3 mężczyzn, wykorzystując nieuwagę pracownika, ukradło ponad 40 kilogramów mrożonych filetów rybnych. Po kilku godzinach od kradzieży operacyjni z „szóstki” rozpoznali na nagraniu z monitoringu sprawców i dotarli do miejsca ich przebywania. Mieszkańcy miasta w wieku 34, 32 i 26 lat tłumaczyli policjantom, że skradzione filety rozdali już biednym ludziom.

Mundurowi znaleźli przy nich sporą ilość pieniędzy, która została zabezpieczona na poczet przyszłych kar. Sprawcy usłyszeli zarzuty kradzieży, za co grozi do 5 lat więzienia, jednak wszyscy wcześniej już byli karani za podobne przestępstwa, dlatego kara jaka może im teraz grozić może być wyższa o połowę.

Sprawdź aktualny stan powietrza w Częstochowie

Interaktywna mapa smogowa

Wyświetl mapę