Policjanci z częstochowskiej drogówki codziennie kontrolują miejsca ruchu pieszych, aby poprawić ich bezpieczeństwo na drodze.W miniony piątek, 21 stycznia ujawnili ponad 100 wykroczeń popełnionych przez kierujących. 

W ubiegłym roku na terenie podległym Komendzie Miejskiej Policji w Częstochowie doszło do 133 wypadków drogowych z udziałem niechronionych uczestników ruchu drogowego, w których zginęło 8 pieszych i 4 rowerzystów. Do 27 z nich doszło na oznakowanych przejściach dla pieszych.

Częstochowski ruch drogowy cyklicznie prowadzi działania skierowane na poprawę bezpieczeństwa uczestników ruchu drogowego. W piątek na drogach miasta i powiatu przeprowadzili działania "Bezpieczny pieszy". Policjanci zwracali uwagę głównie na bezpieczeństwo niechronionych uczestników ruchu drogowego.

- Podczas prowadzonej akcji mundurowi w białych czapkach ujawnili aż 103 wykroczenia popełnione przez kierujących - informuje podkom. Sabina Chyra - Giereś, oficer prasowy KMP w Częstochowie. - Polegały one głównie na przekroczeniu prędkości przez kierujących w rejonie przejść dla pieszych.

Od początku stycznia br. policjanci ujawnili łącznie 293 wykroczenia popełnione przez kierujących względem niechronionych uczestników ruchu drogowego, w tym 200 dotyczyło przekroczenia prędkości w rejonie przejść dla pieszych, 12 wyprzedzania w rejonie przejścia i omijania pojazdu, który zatrzymał się by ustąpić przejścia pieszemu, a 8 kierujących nie ustąpiło pierwszeństwa pieszemu, który znajdował się na przejściu dla pieszych.

Częstochowska policja apeluje do kierowców, jak i do pieszych i rowerzystów o rozsądek i rozwagę.

Sprawdź aktualny stan powietrza w Częstochowie

Interaktywna mapa smogowa

Wyświetl mapę