Sierż. szt. Agnieszka Czyżewska pokonała dystans 50 km w czasie 5h i 18 min. i jako pierwsza w kategorii kobiet zdobyła Górę Świętej Anny. W ogólnej klasyfikacji Ultramaratonu Annogórskiego, na 116 uczestników częstochowska policjantka przybiegła na linię mety na 20. pozycji. To jej kolejny sukces biegowy.

Góra Świętej Anny to najwyższe wzniesienie Wyżyny Śląskiej. 16 stycznia odbyły się tam zawody biegowe pod nazwą Ultramaraton Annogórski. Na linii startu stanęło 375 osób, które miały do pokonania dystans 21, 30 lub 50 km. Na dystansie 50 km biegło 116 zawodników, w tym częstochowska policjantka.

Sierż. szt. Agnieszka Czyżewska pokonała wybrany dystans w czasie 5 h 18 min. i wbiegła na linię mety jako pierwsza w kategorii kobiet.

Policjantka wspomina, że na trasie biegu nie było lekko. - Bieg był bardzo wymagający - trasa z licznymi podbiegami, a podłoże nierówne i błotniste. Dodatkowo silny porywisty wiatr pchał mnie z powrotem na linię startu – opowiada z uśmiechem.