Policjanci z Poczesnej zatrzymali 28-latka, który na terenie jednej z galerii handlowych nie miał maseczki zakrywającej usta i nos, a w trakcie legitymowania mundurowi znaleźli przy amfetaminę.

Do zdarzenia doszło podczas realizowania zadań związanych z ograniczaniem rozprzestrzeniania się epidemii koronawirusa przez policjantów z Poczesnej. Na terenie jednej z galerii handlowych funkcjonariusze zauważyli mężczyznę, który nie realizował obowiązku zasłaniania ust i nosa maseczką. Podczas legitymowania uwagę policjantów przyciągnął biały proszek widoczny na dokumentach sprawcy wykroczenia. Test potwierdził przypuszczenia stróżów prawa. 28-letni mieszkaniec Częstochowy miał przy sobie amfetaminę.

Razem z zatrzymanym udali się do jego miejsca zamieszkania, gdzie ujawnili kolejne porcje białego proszku i zielonego suszu. Łącznie mundurowi zabezpieczyli ponad 25 działek dilerskich amfetaminy i marihuany.

28-latek za brak maseczki został ukarany mandatem karnym, a za posiadanie środków odurzających usłyszał zarzuty. Grozi mu do 3 lat więzienia.

Sprawdź aktualny stan powietrza w Częstochowie

Interaktywna mapa smogowa

Wyświetl mapę