Częstochowscy policjanci w okresie świątecznym zatrzymali dwóch mężczyzn poszukiwanych listami gończymi. Jeden wpadł w ręce policjantów w Częstochowie, drugi w Szczecinie. Trafili już za kratki.

Kryminalni z Częstochowy nie ustają w ściganiu przestępców ukrywających się przed wymiarem sprawiedliwości. W Wigilię w Częstochowie zatrzymali 38-latka, który po 3 latach ukrywania się poza granicami kraju przyjechał odwiedzić znajomych. Mężczyzna poszukiwany był listem gończym za kierowanie gróźb karalnych oraz 6 zarządzeniami za niealimentację. Teraz najbliższe 10 miesięcy spędzi za kratkami.

Na podstawie uzyskanych informacji funkcjonariusze z Referatu Poszukiwań i Identyfikacji Osób z Częstochowy ustalili też, że w okresie świątecznym kolejny poszukiwany będzie przebywał na terenie Szczecina. 34-latek od 2 miesięcy poszukiwany był listem gończym za uchylanie się od płacenia alimentów. Dzięki szczegółowym danym przekazanym policjantom ze Szczecina, mężczyzna został zatrzymany i na 6 miesięcy trafił do więzienia.

Sprawdź aktualny stan powietrza w Częstochowie

Interaktywna mapa smogowa

Wyświetl mapę