7-letnia Agatka Kuberska z Częstochowy walczy z guzem mózgu. W pomoc w zbiórce funduszy na niezwykle kosztowne leczenie dziewczynki włączyła się częstochowska policja, która podjęła wyzwanie i wzięła udział w #challenge4agatka.

Pod koniec września Agatka otrzymała druzgocącą diagnozę. Po przeprowadzeniu licznych badań okazało się, że w jej małej główce rozrósł się złośliwy rdzeniak zarodkowy. Szansą wyzdrowienia jest leczenie w USA. Niestety jego koszt przekracza 8 milionów złotych.

Żeby rozpropagować i pomóc w zbiórce funduszy, policjanci z częstochowskiego garnizonu wzięli udział w akcji #challenge4agatka. Zadanie polegało na wykonaniu układu choreograficznego wymyślonego przez Miejskie Przedszkole nr 36 w Częstochowie do utworu „Góry do góry” autorstwa Małe TGD. Policjanci z prewencji i z ruchu drogowego sprostali wyzwaniu, włączając do tego zadania psy i konie służbowe.

Komenda Miejska Policji nominuje do wykonania zadania: Straż Miejską w Częstochowie oraz Klub Sportowy "Częstochowianka". Nominowani mają 7dni na wykonanie zadania.|

Policyjny #challenge4agatka można obejrzeć tutaj.

Cała historia Agatki oraz informacje dotyczące zbiórki na leczenie znajdują się na portalu siepomaga.pl.

Sprawdź aktualny stan powietrza w Częstochowie

Interaktywna mapa smogowa

Wyświetl mapę