Stowarzyszenie Wspólnie dla Częstochowy organizuje pieniędzy na leczenie 7-letniej Agatki, częstochowianki u której zdiagnozowano guza mózgu IV stopnia złośliwości. Częstochowianki i częstochowianie mogą przekazać datki do puszek w kilkunastu miejscach w mieście.

- Kiedy usłyszeliśmy o historii młodej częstochowianki nie mieliśmy wątpliwości, że musimy pomóc. Wspólnie zarejestrowaliśmy zbiórkę publiczną na rzecz 7letniej Agatki. Dzięki temu każdy może pomóc wrzucając swój datek do specjalnych puszek. Działamy wspólnie z każdym, kto chce pomóc, bo tylko wspólnie możemy realnie pomagać. Cieszmy się, że dzięki uprzejmości różnych firm, stowarzyszeń, organizacji, nasze puszki można znaleźć w wielu miejscach Częstochowy - mówią przedstawiciele stowarzyszenia.

Zaczęło się od tego, że Agatkę uporczywie bolał brzuszek. Kolejne wizyty u specjalistów. Przyjmowała leki, które nie dawały poprawy. Dodatkowo pojawił się jeszcze ból głowy, coraz silniejszy, który nie chciał odpuścić. Dopiero pod koniec września rodzice usłyszeli straszną diagnozę - guz mózgu - rdzeniak zarodkowy - IV stopień złośliwości.
Aby Agatka stopniowo wracała do sprawności, niezbędna jest codzienna, kosztowna rehabilitacja. Bez niej powrót do prawidłowego funkcjonowania nie będzie możliwy. W opinii lekarzy, szanse na całkowite wyleczenie są bardzo duże. Dużą nadzieje na wyleczenie dziewczynki daje Szpital Dziecięcy w St. Louis w Stanach Zjednoczonych. Rodzice muszą jednak zebrać zawrotną kwotę 8 milionów złotych.

Lista miejsc, w który częstochowianie znajdą specjalną puszkę na datki:

- Caffe del Corso, Aleja Najświętszej Maryi Panny 59
- Klub Sportowy Victoria, ul. Krakowska 80
- Kłobucki Klub Pływacki Delfin, ul. Zamkowa 4, Kłobuck
- Krowa Mać Burgers – Częstochowa, Plac Daszyńskiego 13
- Cukiernia na czasie, Aleja Najświętszej Maryi Panny 49
- Polski Związek Emerytów, Rencistów i Inwalidów, Aleja Pokoju 11
- Prokuratura Rejonowa Częstochowa – Północ, ul. Generała W. Sikorskiego 80
- Redakcja Życia Częstochowy i Powiatu, Aleja Najświętszej Marii Panny 51
- Stadion Skra Częstochowa, ul. Loretańska 20
- Stowarzyszenie Zmorsowani Częstochowa, w każdą niedzielę w Parku Lisiniec, plaża przy restauracji La playa podczas morsowania o godz. 12
- Straż Miejska, ul. Krakowska 80
- Uniwersytet Humanistyczno – Przyrodniczy, ul. Jerzego Waszyngtona 4/8, pokój nr 35
- Zespół Szkół im. gen. W. Andersa, ul. Targowa 29
- Ziętara Team Atelier Fryzjerskie, ul. 7 Kamienic 7B
- 11 grudnia o godz. 20:15 w Gaude Mater podczas Koncertu zespołu Jaźna. Poezja jest najważniejsza 2021.

Lista miejsc będzie na bieżąco aktualizowana na profilu fb stowarzyszenia pod linkiem https://www.facebook.com/WspolnieDlaCzestochowy.

Sprawdź aktualny stan powietrza w Częstochowie

Interaktywna mapa smogowa

Wyświetl mapę