Częstochowscy policjanci podczas codziennej służby sprawdzają, czy mieszkańcy miasta i powiatu przestrzegają zasad reżimu sanitarnego. Działania te skierowane są głównie na poprawę bezpieczeństwa osób przebywających na terenie sklepów, czy podróżujących autobusami i tramwajami.

Policjanci codziennie dbają o bezpieczeństwo mieszkańców Częstochowy i powiatu. Odkąd na terenie kraju występuje stan epidemii, oprócz wykonywania ustawowych zadań, mobilizują również mieszkańców do tego, by bardziej o siebie dbali, przestrzegając prostych zasad reżimu sanitarnego. Częste mycie lub dezynfekcja dłoni, utrzymywanie dystansu społecznego oraz noszenie maseczki w przestrzeniach zamkniętych, szczególnie w dużych skupiskach ludzi, może uchronić nas przed zakażeniem wirusem SARS-CoV-2, ale również przeziębieniem czy wirusem grypy.

- Dlatego apelujemy do każdego, kto uważa, że jego zdrowiu nic nie zagraża i bagatelizuje obowiązujące obostrzenia o rozsądek - tylko odpowiedzialne zachowanie nas wszystkich pozwoli ochronić coś, co dla każdego człowieka jest najcenniejsze - nasze zdrowie - podkreśla podkom. Sabina Chyra - Giereś, oficer prasowy KMP w Częstochowie.

W czwartek, 4 listopada policjanci z Częstochowy skontrolowali ponad 300 placówek handlowych i 72 pojazdy służące do transportu zbiorowego. Mundurowi wylegitymowali 147 osób. 95 osób zostało pouczonych o obowiązku noszenia maseczki, a 49 zostało ukaranych mandatami karnymi za ich brak. Względem 3 skierowano wniosek o ukaranie do sądu.

Sprawdź aktualny stan powietrza w Częstochowie

Interaktywna mapa smogowa

Wyświetl mapę