W Częstochowie trwają policyjne kontrole w związku z czwartą falą pandemii. Funkcjonariusze sprawdzają środki komunikacji miejskiej, sklepy, galerie i inne obiekty, w których obowiązuje nakaz zakrywania ust i nosa. Podczas ostatniej kontroli nie obeszło się bez mandatów.

Z uwagi na wzrost dobowej liczby zakażeń koronawirusem i liczne sygnały od mieszkańców miasta i powiatu o tym, że nie wszyscy klienci sklepów i podróżujący autobusami czy tramwajami przestrzegają obowiązku zasłaniania ust i nosa maseczką, policjanci prowadzą wzmożone kontrole miejsc, gdzie występuje zagrożenie rozprzestrzeniania się wirusa SARS-CoV-2. Wspólnie ze strażnikami miejskimi i pracownikami sanepidu podejmują zdecydowane działania w placówkach handlowych i środkach komunikacji miejscowej.

23 listopada prowadzone były wzmożone działania na terenie Częstochowy. - Funkcjonariusze ujawnili 87 przypadków nieprzestrzegania zasad reżimu sanitarnego. 38 osób, które wbrew przepisom nie miały założonej maseczki zakrywającej usta i nos zostało ukaranych mandatami karnymi, 44 pouczono, a względem 5 skierowane zostaną wnioski o ukaranie do sądu - informuje podkom. Sabina Chyra - Giereś, oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Częstochowie.

Sprawdź aktualny stan powietrza w Częstochowie

Interaktywna mapa smogowa

Wyświetl mapę