Młodzież z II LO im. Romualda Traugutta wspólnie z radną Lewicy Małgorzatą Iżyńską organizuje zbiórkę na rzecz dzieci ze Stowarzyszenia Hospicjum Dar Serca.

- Hospicjum Dar Serca sprawuje pieczę nie tylko nad dorosłymi, ale swoją opieką i wsparciem otacza również najmłodszych. Dzieciom, którym choroba zabrała wraz ze zdrowiem na pewno część dzieciństwa, jest miło, że są inni, którzy solidaryzują się w walce z przeciwnościami losu i chcą im umilić życie w tym zbliżającym się świątecznym czasiemówi Małgorzara Iżyńska i dodaje: Postawa „ trauguciaków" bardzo mnie cieszy. Dzisiaj, kiedy wszyscy zajęci są sobą, własnymi problemami, mamy młodzież, która ma potrzebę niesienia pomocy. Bardzo to cenię i dziękuję, że taką akcję zainicjowano. Dziękuję też gronu pedagogicznemu za wpieranie takich działań.

Akcja polega na zbiórce suchych produktów spożywczych (mąka, makarony, ryż, cukier, czekolady, słodycze itp.), zabawek, przyborów szkolnych, książeczek dla dzieci. Można je przynosić do siedziby Stowarzyszenia Hospicjum Dar Serca przy ul. Kopernika 34 w godz. 8-16.

- Jako klasa IB , która w swoim założeniu ma wolontariat i charytatywną pracę, chcemy razem z naszą wychowawczynią Panią Agnieszką Bednarek wspomóc jeden z hospicjów w Częstochowie. Mamy nadzieje, że zdobędziemy jak najwięcej potrzebnych rzeczy dla tych wspaniałych ludzimówi Maks Kucharski, jeden z organizatorów akcji.

Sprawdź aktualny stan powietrza w Częstochowie

Interaktywna mapa smogowa

Wyświetl mapę