W Częstochowie nasilają się policyjne kontrole w związku z dużymi wzrostami zakażeń koronawirusem. Funkcjonariusze sprawdzają środki komunikacji miejskiej, sklepy, galerie i inne obiekty, w których obowiązuje nakaz zakrywania ust i nosa. Podczas ostatniej kontroli nie obeszło się bez mandatów.

Aktualne obostrzenia w dalszym ciągu zobowiązują nas do zakrywania ust i nosa między innymi w środkach komunikacji miejskiej , a także przebywające w galeriach handlowych i innych obiektach użyteczności publicznej. Niestety wciąż zdarzają się osoby, które zapominają o tym, że epidemia Covid-19 nadal trwa. W związku z czym mundurowi z garnizonu częstochowskiego wsparci patrolami straży miejskiej kontrolują wyżej wymienione placówki zwracając uwagę, czy obowiązujące przepisy są przestrzegane przez mieszkańców miasta i powiatu.

- 27 października podczas wzmożonych działań funkcjonariusze skontrolowali 13 autobusów, wylegitymowali 31 osób, ujawniając 26 wykroczeń. Pouczono 16 osób, a w 10 przypadkach wręczono mandat karny. Ponadto zatrzymano 1 osobę poszukiwaną - wylicza mł. asp. Kamil Sowiński z Komendy Miejskiej Policji w Częstochowie.

Częstochowscy policjanci zapowiadają kolejne kontrole w  trosce o bezpieczeństwo i zdrowie naszych mieszkańców.

Sprawdź aktualny stan powietrza w Częstochowie

Interaktywna mapa smogowa

Wyświetl mapę