Sąd aresztował na trzy miesiące 27-letniego mężczyznę, podejrzanrgo o liczne kradzieże markowych perfum i włamanie do drogerii na terenie Częstochowy. 

Od 3 miesięcy kryminalni z „trójki” otrzymywali zgłoszenia o kradzieżach sklepowych, do których dochodziło na terenie dzielnicy Tysiąclecie. Łupem złodzieja padały głównie markowe perfumy. Śledczy ustalili, że od czerwca złodziej ukradł artykuły o łącznej wartości ponad 10 tysięcy złotych.

Skrupulatna i wnikliwa praca operacyjno – rozpoznawcza pozwoliła wytypować sprawcę, a następnie ustalić prawdopodobne miejsce i czas planowanego kolejnego „skoku”. We wtorek, 28 września, będąc w stałym kontakcie z pracownikami ochrony, policjanci patrolowali rejon kilku placówek na podległym terenie, w których mogło dojść do kradzieży, by nie dopuścić do przestępstwa. Gdy mundurowi dojeżdżali do jednego ze sklepów, otrzymali telefon od obsługi, że podejrzany przebywa właśnie na jego terenie. 27-letni mieszkaniec Częstochowy po raz kolejny nie przyszedł na zakupy, a po to, by ukraść artykuły drogeryjne. Dzięki dobrej współpracy z ochroną sklepu udało się złapać przestępcę na gorącym uczynku kradzieży artykułów o wartości prawie 1,5 tysiąca złotych.

Mężczyzna usłyszał 8 zarzutów kradzieży i włamania do sieci sklepów drogeryjnych na terenie miasta. Policjanci wciąż bardzo dokładnie prowadzą postępowanie i nie wykluczają, że tych zarzutów może być więcej. Prokurator, po zapoznaniu się ze zgromadzonymi przez „trójkę” materiałami,  skierował do sądu wniosek o zastosowanie względem notorycznego przestępcy tymczasowego aresztowania. Sąd postanowił, że najbliższe 3 miesiące 27-letni częstochowianin spędzi teraz w więzieniu.

Sprawdź aktualny stan powietrza w Częstochowie

Interaktywna mapa smogowa

Wyświetl mapę