Częstochowscy policjanci sprawdzając , czy mieszkańcy przestrzegają zasad reżimu sanitarnego w autobusach, tramwajach i sklepach.

Mundurowi z garnizonu częstochowskiego wsparci patrolami straży miejskiej kontrolowali placówki handlowe i środki transportu publicznego zwracając uwagę, czy obowiązujące przepisy związane z pandemią są przestrzegane przez mieszkańców miasta i powiatu. Na co dzień policjantów można spotkać wszędzie, gdzie w jednym miejscu gromadzi się więcej osób, bo właśnie tam wzrasta ryzyko zakażenia się.

- W ramach piątkowych działań policjanci ujawnili 79 osób, które nie przestrzegały nakazu zasłaniania ust i nosa w  przestrzeni zamkniętej - informuje podkom. Sabina Chyra - Giereś, oficer prasowy KMP w Częstochowie. - Pamiętajmy o zasłanianiu ust i nosa maseczką w sklepie, w kościele, w kinie, w przychodni czy w autobusie.

Częstochowska policja przypomina, że zwolnione z tego obowiązku są jedynie osoby, które posiadają zaświadczenie lekarskie lub dokument, potwierdzający: całościowe zaburzenia rozwoju, zaburzenia psychiczne, niepełnosprawność intelektualną w stopniu umiarkowanym, znacznym lub głębokim, trudności w samodzielnym odkryciu lub zakryciu ust lub nosa, zaawansowane schorzenia neurologiczne, układu oddechowego lub krążenia, przebiegające z niewydolnością oddechową lub krążenia.

W Polsce nadal występuje stan epidemii, w dodatku jesienna aura sprzyja przeziębieniom czy zachorowaniom na grypę, dlatego w dalszym ciągu należy utrzymywać dystans społeczny, zasłaniać usta i nos oraz często dezynfekować dłonie.

Sprawdź aktualny stan powietrza w Częstochowie

Interaktywna mapa smogowa

Wyświetl mapę