Częstochowscy policjanci zatrzymali 30-letniego mężczyznę, który przechowywał w mieszkaniu prawie tysiące działek dilerskich amfetaminy i blisko 80 działek marihuany. 

Policjanci z częstochowskiego wydziału kryminalnego zajmujący się zwalczaniem przestępczości narkotykowej po raz kolejny zatrzymali znanego im 30-latka. 29 września operacyjni weszli do mieszkania mężczyzny, gdzie ujawnili znaczną ilość narkotyków o czarnorynkowej wartości prawie 18 tysięcy złotych.

Podczas przeszukania pomieszczeń mieszkalnych stróże prawa znaleźli prawie 300 gramów białego proszku i blisko 80 gramów zielonego suszu. Po sprawdzeniu testerem narkotykowym okazało się, że zabezpieczone substancje to amfetamina i marihuana. Po nocy spędzonej w policyjnym areszcie 30-latek powiedział policjantom, że to był ostatni raz, gdy został zatrzymany, bo postanowił znaleźć sobie uczciwe zajęcie i nie popadać już w konflikt z prawem.

Zgromadzone materiały policjanci przekazali prokuratorowi, który przedstawił 30-latkowi z Częstochowy zarzuty i zastosował wobec niego policyjny dozór oraz poręczenie majątkowe. Grozi mu do 10 lat wolności.

Sprawdź aktualny stan powietrza w Częstochowie

Interaktywna mapa smogowa

Wyświetl mapę