30 września to ostatni dzień, kiedy można oddać swój głos na zadania, które będą realizowane w ramach budżetu obywatelskiego w 2022 roku. Głosować można do północy.

Mieszkanki i mieszkańcy Częstochowy mogą wybierać spośród 81 projektów zadań ogólnomiejskich. Pozostałe 331 projektów zadań ma charakter dzielnicowy – przy czym należy pamiętać, że każdy może głosować tylko na zadania tej dzielnicy, w której mieszka.

Głosowanie odbywa się drogą elektroniczną poprzez stronę  www.konsultacje.czestochowa.pl tylko do północy w czwartek 30 września.

Obowiązuje zasada bezpośredniości głosowania, czyli każda osoba głosująca robi to osobiście, w swoim imieniu.

Stacjonarny punkt głosowania, mieszczący się przy ul. Śląskiej 3/5, umożliwiający oddanie głosu osobom bez dostępu do internetu działa w czwartek 30 września do godziny 22. Należy zabrać ze sobą dokument tożsamości ze zdjęciem.

Zachęcamy wszystkich, którzy do tej pory nie skorzystali z możliwości głosowania, do oddania głosu na projekty zgłoszone przez mieszkańców, które uznamy za najbardziej wartościowe.

Przypominamy, że w trakcie głosowania mamy do dyspozycji po 10 punktów na zadania ogólnomiejskie i dzielnicowe, które możemy wykorzystać głosując zarówno na jeden, jak i na kilka projektów w danej kategorii.

Sprawdź aktualny stan powietrza w Częstochowie

Interaktywna mapa smogowa

Wyświetl mapę