Częstochowski sztab WOŚP podał ostateczną kwotę, jaką udało się zebrać z puszek, e-skarbonki i internetowych aukcji. Częstochowianki i częstochowianie po raz kolejny chętnie wsparli tę szczytną inicjatywę, a licznik zatrzymał się na 465 tys. zł i 79 gr.

- Biorąc pod uwagę warunki, w jakich przyszło nam organizować zbiórkę publiczną, uważamy to za przeogromny sukces - mówi Bartosz Kowalik z częstochowskiego sztabu WOŚP. - Poza dużym zaangażowaniem wolontariuszy oraz wsparciem mieszkanek i mieszkańców, którym jesteśmy ogromnie wdzięczni, wiele udało nam się również zebrać za pośrednictwem internetu.

31 stycznia podczas 29. finału WOŚP na ulice Częstochowy wyszło 300 wolontariuszy, czyli prawie dwa razy mniej niż co roku. Mimo to, w puszkach znalazło się w sumie 317 tys. 641 zł. Do tego doszło 43 tys. 709 zł z e-skarbonki i 95 tys. 582 zł i 74 gr z aukcji na Allegro.

Tegoroczny finał WOŚP odbywał się pod hasłem „Gramy z głową!”, a pieniądze zbierane były na wsparcie oddziałów laryngologii, otolaryngologii i diagnostyki głowy.

Przypomnijmy, że w ubiegłym roku w Częstochowie zebrano 549 975,24 zł, a dwa lata temu było to 457 tys. 38 zł i 13 groszy.

Sprawdź aktualny stan powietrza w Częstochowie

Interaktywna mapa smogowa

Wyświetl mapę