W ostatnim czasie częstochowski Europoseł wizytował trwającą inwestycję komunikacyjną - przebudowę linii tramwajowej oraz nowe tramwaje Twist 2.0., szkolne pracownie przystosowane do szkolenia przyszłych fachowców i zrealizowany odcinek  przedłużenia Alei Bohaterów Monte Cassino od ul. Dźbowskiej oraz rozbudowaną drogę wojewódzką nr 908 przebiegającą przez ul. Dźbowską, Powstańców Warszawy i Gościnną. 

 

Nowoczesny i ekologiczny transport to wizytówka miast na europejskim poziomie. Dzięki dofinansowaniu z funduszy unijnych w Częstochowie realizujemy największą w historii miasta przebudowę torowiska, a nowoczesne tramwaje Twist 2.0 dołączając do swoich poprzedników już wożą pasażerki i pasażerów - mówi Europoseł Marek Balt 

 

Podczas wizyty w Zespole Szkół im. Bolesława Prusa częstochowski Europoseł powiedział, że w Polsce potrzeba fachowców, dlatego Częstochowa stawia na kształcenie zawodowe, tworząc specjalistyczne pracownie dla uczennic i uczniów. Realizowane jednocześnie kursy zawodowe, zajęcia specjalistyczne oraz staże i praktyki finansowane ze środków unijnych, umożliwiają młodym ludziom kompleksowe podnoszenie swoich kwalifikacji, zwiększając ich szansę na znalezienie atrakcyjnego zatrudnienia. A przedsiębiorcy zyskują dobrze wyszkoloną i przygotowaną do pracy kadrę.

 

Pierwszy w historii Europoseł, który jest częstochowianinem odwiedził również zrealizowany odcinek przedłużenia Alei Bohaterów Monte Cassino z rozbudową DW nr 908, gdzie przypomniał, że dzięki funduszom unijnym udało się wybudować wiele dróg dzięki temu możemy cieszyć się nowymi ścieżkami rowerowymi, oświetleniem i dodatkową zielenią. 

 

Dodajmy, że koszt tych inwestycji to w sumie prawie 300 mln zł z czego, aż 200 mln zł to dofinansowanie.

 

 

Sprawdź aktualny stan powietrza w Częstochowie

Interaktywna mapa smogowa

Wyświetl mapę