Lekkoatleci CKS Budowlani zdobyli trzynaście medali podczas Halowych Mistrzostw Województwa Śląskiego, które odbyły się w Ostrawie.

Do rywalizacji przystąpiło 700 zawodniczek i zawodników, wśród nich 30 lekkoatletów częstochowskiego klubu. Rywalizacja przebiegała w trzech kategoriach wiekowych (seniorzy, juniorzy, juniorzy młodsi ). Reprezentanci CKS Budowlani zdobyli 13 medali ( 3 złote, 7 srebrnych, 3 brązowe).

W kategorii seniorów złoty medal w chodzie sportowym na dystansie 3000 m wywalczył Jakub Jelonek, uzyskując czas 11:52,82 min. Bruno Waszkiewicz zdobył srebro w biegu na dystansie 400 m. Jego czas to 50,25 sek. Oliwier Mutwil w biegu na dystansie 3000 m zajął 3. miejsce z czasem 8:37,57.

W kategorii juniorek Wioletta Szkop zdobyła dwa medale: złoty wzwyż – 150 cm oraz srebrny w kuli – 10,09 m. Z kolei Julia Bartolewska wywalczyła 2. miejsce na dystansie 200 m (26,55 sek.) i 3 na 60 m (8,26 sek). Aleksandra Woś była druga w biegu na 60 m (8,22 sek.) i trzecia na dystansie 200 m (27,60 sek.).
Najwięcej zawodników Budowlani wystawili w kategorii juniora młodszego. W tym gronie Radosław Bartłomiejczyk zajął 1. miejsce w biegu na dystansie 300 m (37,65 sek.), Michał Piątek wywalczył srebrny medal w biegu na 2000 m (5:59,35 min), podobnie jak jego kolega Konrad Simiński, który na dystansie 600 m uzyskał czas 1:25,03 min. . Po srebrny medal sięgnęła także Amelia Płusa, skacząc wzwyż 140 cm.

Tym startem zawodnicy CKS Budowlani rozpoczęli sezon halowy, który będzie trwać do Mistrzostw Polski Juniorów (13-16.02 w Toruniu oraz seniorów (29.02 – 01.03.2020).