Stowarzyszenie Częstochowskie Amazonki zaprasza 26 maja na Marsz Różowej Wstążki "Bądź zdrowa mamo", poprzedzony IV debatą  "Razem zadbajmy o zdrowie".

Kampania ma na celu propagowanie wiedzy o zdrowiu, a w szczególności o niebezpieczeństwie chorób raka piersi. Akcja ma także zachęć kobiety do skorzystania z badań profilaktycznych w miasteczku zorganizowanym na placu Biegańskiego.

Marsz rozpocznie się o godzinie 12.00 na placu Daszyńskiego, skąd przejdzie alejami na plac Biegańskiego. Przed ratuszem uczestnicy będą zachęcać do badań profilaktycznych.

Od 9.00 do 17.00 w mammobusie będą przeprowadzane badania mammograficzne, natomiast od 9.00 do 16.00 w ratuszu, kobiety będą mogły skorzystać z bezpłatnego badania USG piersi i tarczycy

Także od 9.00 do 17.00 w specjalnym namiocie odbędą się pomiary glukometryczne, ciśnienia krwi, a także nauka samobadania piersi.

Tego dnia, oprócz bezpłatnych badań zostanie zaprezentowany specjalny program artystyczny dedykowany wszystkim mamom, a w nim m.in. występy zespołów, pokazy tańca, mody.

Organizatorzy zapraszają także na IV debatę pod hasłem "Razem zadbajmy o zdrowie", poprzedzającą Marsz Różowej Wstążki. Spotkanie odbędzie się w sali sesyjnej urzędu miasta w godzinach 9.00-11.00.
Honorowy patronat nad przedsięwzięciem objął prezydent miasta Krzysztof Matyjaszczyk.

 

Zdjęcie z zeszłorocznego Marszu Różowej Wstążki

Źródło: UM Częstochowy 

Sprawdź aktualny stan powietrza w Częstochowie

Interaktywna mapa smogowa

Wyświetl mapę