Czy kiedykolwiek myśleliście że prehistoryczne dinozaury zagoszczą u nas w Częstochowie? Te gigantyczne gady pojawią się już 27 maja w Galerii Jurajskiej która na czas imprezy przemieni się w Park Jurajski.

Będzie można stanąć oko w oko z wymarłymi 100 milionów lat temu wielkimi gadami, możliwość ich obejrzenia będzie na specjalnej wystawie edukacyjnej, która startuję już w tę sobotę.

Przez 10 dni będzie można oglądać aż 9 realistycznie wyglądających figur dinozaurów odtworzonych w skali 1:1.

Będzie to okazja do podziwiani wielu dinozaurów z różnych gatunków, wśród wielkich gadów znajdziemy m.in. 2,9 m Troodona, rogatego Avaceraptora, długoszyjego Diplodoka, dwa Kentozaury, czyli kolczaste jaszczury z rodziny stegozaurów, a także niezwykle drapieżnego Ceratozaura i roślinożernego Kampozaura. Największego z dinozaurów na wystawie, mającego aż 2,6 m wysokości i 7,5 m długości Allozaura, będzie można z kolei podziwiać przed wejściem do naszej galerii.

 

Wystawa potrwa od soboty 27 maja do poniedziałku 5 czerwca. Wstęp na cała imprezę jest bezpłatny.

Figury prehistorycznych gadów to nie jedyna atrakcja jaką przygotowała Galeria Jurajska na Dzień Dziecka. 28 Maja odbędzie się „Dzień Dziecka z Dinozaurami” W programie m.in. wyprawa do jurajskiej dżungli, połączona z poznawaniem gatunków wymarłych gadów, zabawy teatralne, gry zręcznościowe o wdzięcznej nazwie „Homo Sapiens Gibkus" oraz warsztaty tworzenia malowideł naskalnych. Ponadto będzie okazja do stworzenia biżuterii zainspirowanej prehistorycznym światem, a także balonowych zwierzaków. Nie zabraknie także mamutów-gigantów origami oraz quizu wiedzy o jaskiniowcach. Ponad to odbędzie się „Uga Buga” czyli jaskiniowa dyskoteka.

Prawdziwą gratką dla wszystkich małych archeologów będzie natomiast możliwość zabawy w wykopaliska  i odkrycie dinozaura. Początek zabawy o godz. 13:00. 

 

Źródło: własne

Fot. ShutterStock 

Sprawdź aktualny stan powietrza w Częstochowie

Interaktywna mapa smogowa

Wyświetl mapę