W nowym budynku ZF TRW prowadzona będzie obsługa finansowo-księgowa europejskich zakładów całej korporacji. Biurowiec zapewni nowoczesne, przestronne i komfortowe biura zarówno dla 260 obecnych pracowników, jak i 180 nowo przyjmowanym osobom.

Otwarcia nowego budynku dokonał Robert Głowacki, dyrektor Centrum Usług Wspólnych ZF TRW w Częstochowie. Podczas uroczystości obecny był dyrektor ZF, dr Konstantin Sauer. - Cieszymy się, że możemy skorzystać z wiedzy spółki zależnej ZF TRW, która już od dziesięciu lat prowadzi w Częstochowie obsługę procesów finansowo-księgowych swoich zakładów usytuowanych na terenie Europy - mówi dyrektor finansowy ZF dr Konstantin Sauer.- To Centrum Usług Wspólnych poprawi naszą strukturę kosztów i przyczyni się do zabezpieczenia naszych lokalizacji w Europie. Również w zakresie administracji pragniemy być wzorem wydajności i konkurencyjności. 

Władze miasta reprezentował wiceprezydent Częstochowy Mirosław Soborak. - Patrzę na znak ZF i mam własną refleksję. Okazuje się, że historia zatoczyła koło. Siedem lat temu pracowałem u jednego z dostawców ZF. Teraz mamy tę firmę w Częstochowie - zauważa. - Cieszę się, że taki biznes funkcjonuje w Częstochowie. ZF TRW to doskonały przykład na to, jak można odpowiedzialnie prowadzić interesy. Ale w tym wszystkim bardzo ważna jest także integracja środowiska lokalnego. To szansa dla wielu mieszkańców Częstochowy, żeby uczestniczyć w tak wysokiej klasy przedsięwzięciu. Politechnika i Akademia Jana Długosza rozumieją jak ważna jest kooperacja między biznesem a nauką. 

W imieniu prezydenta Częstochowy Krzysztofa Matyjaszczyka jego zastępca wręczył Robertowi Głowackiemu statuetki z okazji 10-lecia istnienia w mieście Centrum Usług Wspólnych. Uroczystość uświetnił występ częstochowskiego piosenkarki Any Andrzejewskiej. 

Centrum Obsługi Finansowej powstało w 2006 roku by obsługiwać procesy finansowo-księgowe europejskich fabryk TRW. Gwarantuje klientom usługi na najwyższym poziomie. Rekrutuje głównie osoby z wykształceniem z zakresu ekonomii, jednak z racji międzynarodowego środowiska pracy mile widziani są również absolwenci filologii oraz osoby z dobrą znajomością języków obcych. Proces ciągłego doskonalenia pracowników daje im szansę uczestnictwa w wielu wartościowych szkoleniach i projektach. 

ZF, jeden z największych dostawców rozwiązań motoryzacyjnych na świecie, zatrudnia w Polsce łącznie ok. 6500 pracowników, w tym 4500 tys. w Częstochowie w branży produkcyjnej i administracyjnej. 

Źródło: Wczestochowie.pl

Sprawdź aktualny stan powietrza w Częstochowie

Interaktywna mapa smogowa

Wyświetl mapę