Na Stadionie Lekkoatletycznym przy ul. Dąbrowskiego rozpoczęła się czternasta edycja Olimpiady Razem.

 

Olimpiada, jak co roku rozpoczęła się od uroczystego przemarszu wszystkich grup, którym przewodziła orkiestra dęta z Mykanowa. Po odśpiewaniu hymnu, wciągnięto flagę na maszt i zapalono znicz olimpijski. Uczestnicy, zgodnie z ceremoniałem olimpijskim, złożyli też uroczystą przysięgę.

 

W rozpoczynającym zawody, mitingu lekkoatletycznym, wzięło udział kilkaset osób: dzieci i młodzież z częstochowskich szkół specjalnych, szkół integracyjnych, specjalnych ośrodków szkolno-wychowawczych, a także podopieczni organizacji pozarządowych działających na rzecz niepełnosprawnych z Częstochowy i regionu. Uczestnicy startowali w kilku konkurencjach, m.in.: biegu z przeszkodami, rzucaniu piłeczką palantową, unihokeju na trawie, skoku w dal, czy grze w kręgle. Po zakończeniu rywalizacji wszyscy zawodnicy zostali udekorowani medalami oraz pucharami.

 

W niedzielę odbyły się zawody: Ogólnopolski Integracyjny Turniej Niepełnosprawnych w Szachach oraz V Ogólnopolskie Integracyjne Zawody Niepełnosprawnych w Pływaniu (z udziałem gości specjalnych – reprezentantów Polski podczas paraolimpiady w Rio).

 

Olimpiada Razem to coroczna impreza, mająca na celu integrację społeczeństwa i popularyzację sportu wśród osób niepełnosprawnych. Udział w wydarzeniu pozwala osobom niepełnosprawnym na zmierzenie się z samym sobą, wyzwala chęć współzawodnictwa i przywraca do normalnego życia.

 

Organizatorem wydarzenia jest Ludowy Klub Sportowy „Gol-Start”, a honorowy patronat nad nią objęli Prezydent Miasta Częstochowy i Starosta Powiatu Częstochowskiego. Imprezę, jak co roku poprowadził Piotr Piesik.

 

źródło:UM

Sprawdź aktualny stan powietrza w Częstochowie

Interaktywna mapa smogowa

Wyświetl mapę