"A`la Zenon - Przez te frytki chrupiące", kojarzycie ten utwór? Oczywiście, że tak ;) mieliśmy dziś przyjemność rozmawiać z Dawidem Furchem, pomysłodawcą i wykonawcą tej wersji piosenki zespołu Akcent. Chcecie wiedzieć skąd biorą się tak zwariowane pomysły? Czytajcie koniecznie!

 

Aktywna: Dawid Furch, częstochowianin a od niedawna za sprawą nietypowego zamówienia posiłku w sieci McDonald's nowa gwiazda internetu.

Dawid: Nie przesadzajmy, gwiazdy to są na niebie.

Aktywna: Nie sposób na samym początku nie zadać pytania: Skąd pomysł na nagranie tak zwariowanego zamówienie?

Dawid: Wielu znajomych niejednokrotnie mówiło mi, że kiedy śpiewam piosenki zespołu Akcent mój głos brzmi wyjątkowo podobnie do głosu Zenona Martyniuka. Jak wiele szalonych pomysłów tak i ten zrodził się z przypadku. Oglądając inne filmiki na YouTube, na których przeróżni ludzie starali się zamówić jedzenie na McDrive w nietypowy sposób pomyślałem „dlaczego nie?”. Postanowiłem połączyć zamiłowanie do Disco Polo z nietypowym sposobem zamówienia jedzenia. Jak widać wyszła z tego zabójcza mieszanka.

Aktywna: Tytuł to "A`la Zenon - Przez te frytki chrupiące", który nawiązuję do hitu Disco Polo to Twoja ulubiona piosenka czy po prostu podkład pasował pod słowa ?

Dawid: Zespół Akcent i jego wokalista Zenon Martyniuk to moi ulubieni wykonawcy Disco Polo. Piosenka "Przez Twe Oczy Zielone" skradła w ostatnim czasie sporo polskich serc i stała się niesamowicie popularna w całym kraju między innymi też z powodu polskich piłkarzy, którzy śpiewali ją w szatni. To jedna z najbardziej lubianych przeze mnie piosenek tego zespołu dlatego też postanowiłem złożyć zamówienie właśnie w jej rytm. Poza tym wiedziałem również jak bardzo lubiana jest ona wśród moich znajomych i spodziewałem się, że taka wersja im się spodoba.

Aktywna: Filmik błyskawicznie zdobył popularność, a na drugi dzień pisały o Tobie ogólnopolskie portale skąd takie zainteresowanie ?

Dawid: Nie mnie pytajcie. Najlepiej zapytać o to blisko 20 tysięcy użytkowników Facebooka, którzy udostępnili ten filmik. Sądzę, że nastał moment kiedy Polacy do końca przestali wstydzić się muzyki Disco Polo. Od ładnych paru lat jest ona grana w niektórych rozgłośniach radiowych a wszyscy dobrze wiemy, że kiedy utwory Disco Polo grane są na dyskotekach to każdy znakomicie się bawi. To jest pewnego rodzaju stereotyp, który właśnie w tym momencie jest obalany. Disco Polo to muzyka która porywa do tańca wszystkie pokolenia. Muzyka, która jest grana od wesel przez osiemnastki, kluby po festiwale – także te, które są organizowane właśnie z myślą o gromadzeniu fanów tego gatunku. Polacy naprawdę kochają Disco Polo, bo przy czym najlepiej się bawić jak nie przy tej muzyce.

Aktywna: Ile osób widziało już ten hit internetu w Twoim wykonaniu ?

Dawid: Zmusiliście mnie do spojrzenia w statystyki filmu czego nie robiłem już od paru dni. Na YouTube ponad 1,5 miliona na Facebooku blisko 4 miliony.

Aktywna: Zaskoczył Cię telefon z ogólnopolskiej stacji radiowej ?

Dawid: Oczywiście, że tak. Cały tydzień po wrzuceniu filmiku do sieci był niczym sen. Sam nie dowierzałem w moc internetu aż do tego momentu. Wizyta w RMF FM to, niejako spełnienie moich dziennikarskich marzeń, z tym, że występowałem nie w tej roli, którą bym sobie wymarzył. Do tego niespodzianka, którą zorganizowali mi Kasia Wilk i Kamil Baleja czyli telefoniczna rozmowa na żywo z Zenonem Martyniukiem to było coś niesamowitego. Z resztą dokładnie widać jak zaparło mi dech w piersiach. To był jeden z nielicznych momentów, kiedy nie wiedziałem co powiedzieć. Rzadko się to zdarza

Sprawdź aktualny stan powietrza w Częstochowie

Interaktywna mapa smogowa

Wyświetl mapę